Як голосували на Вінниччині

02.04.2019
Як голосували на Вінниччині

1 квітня у Вінниці відбулась прес-конференція з приводу перебігу виборчого процесу на території області. Про можливі порушення, курйозні випадки та технічні неполадки звітували представники “Опори”, Комітету виборців України та політтехнологи. 

Керівник Вінницького обласного відділення Комітету виборців України Владислав Телень розповів, як голосували вінничани та чому різняться показники кількості оброблених бюлетенів у містах та селах.

“Порушень під час транспортування та передачі бюлетенів не фіксували. Загалом результати можна вважати дійсні, очікуваних маніпуляцій не спостерігалось. Окрім того, навіть зіпсованих бюлетенів було небагато. Що стосується результатів голосування, то в 11 та 12 округах Петро Порошенко займає першість, на інших округах цю позицію ділять Зеленський та Тимошенко,” – розповідає Владислав Телень.

З приводу швидкості підрахунку пан Владислав зазначає, що міста завжди повільніше обробляють бюлетені. Це спровоковано більшою кількістю виборців та навантаженням на дільниці. А що стосується явки на цьогорічні вибори, то її можна назвати рекордно великою. По всій області проголосували 69% вінничан.

На прес-конференції також звітувала представник  громадської організації “ОПОРА” – Наталя Величко.

Пані Наталя зазначає, що під час спостереження було виявлено ряд порушень, але більшість з них стосувались організаційного процесу. Також однією з проблем стало невміння людей працювати з офіційною документацією.

“Серед порушень, які були зафіксовані можна виокремити спроби видачі бюлетенів за водійських посвідчень та закордонним паспортом. Отримати бюлетені без паспорту намагались близько 14% голосуючих по всій Україні,”– зазначила пані Наталя.

Також, представники “ОПОРИ” відмічають оперативність роботи поліції. Всі повідомлення про порушення було опрацьовано та зафіксовано. Загалом, перевірялись близько 72 виборчих дільниць, вибір місць перевірки відбувався рандомно.

Під час виборчого процесу громадська організація проводила паралельний підрахунок голосів українців. Результати базувались на даних протоколів з виборчих комісій. Згідно цієї інформації перше місце у рейтингу посів Володимир Зеленський – 30,4%, друге Петро Порошенко – 15,7%, а третє Юлія Тимошенко з результатом у 13,3% голосів.

Джерело: vinbazar.com

Поділитись fb tg gplus
tags

ЧИТАЙТЕ також

Через Вінницю буде їздити прямий поїзд до Перемишля

Через Вінницю буде їздити прямий поїзд до Перемишля

Вчора, 17:41

З 19 квітня компанія «Укрзалізниця» запускає пряме пасажирське залізничне сполучення між Дніпром і польським містом Перемишлем.

Вінничанка закликає боротись з кліщами
Важливе

Вінничанка закликає боротись з кліщами

Вчора, 16:28

Вінничанка Вікторія Педос пропонує обробляти парки та сквери Вінниці від  кліщів, що несуть смертельну загрозу.

На Вінниччині 87-літню бабусю побив її племінник

На Вінниччині 87-літню бабусю побив її племінник

Вчора, 15:36

У Шаргородську лікарню ввечері 18 квітня надійшла 87-річна жителька району. Жінка мала  тяжкі травми голови і тулуба.

На Вінниччині ргозчищатиме Буг новий земснаряд

На Вінниччині ргозчищатиме Буг новий земснаряд

Вчора, 14:24

До Вінниці доставили новий земснаряд, вартістю 6 млн гривень, який придбали за рахунок обласного бюджету.

EDOR
AD
manipulator
likarHelp